Metāla griešana ar lāzeru

Mūsu pakalpojumu klāsts ļauj sniegt jebkāda veida augsta līmeņa metāla griešanas ar lāzeru pakalpojumu. Tehnoloģijas būtība ir termostarojuma absorbēšana un atstarošana, kā iedarbībā notiek cietā materiāla uzsilšana un kušana. Lāzera staru raksturo precīzs virziens un nebūtiska izkliedes spēja. Tas lokāli uzkarsē apstrādei nepieciešamo metālisko virsmu līdz kušanas temperatūrai, kā rezultātā notiek šaura un precīza metāla griešana ar lāzeru, elementi, kurus tas sadalījis, tiek likvidēti ar zem spiediena saspiestas gāzes strūklu. Tas ļauj iegūt īpaši precīzas griezuma līnijas, kurām nav nepieciešama turpmāka līdzināšana, slīpēšana vai pulēšana, kā arī veikt sarežģītu figūrelementu griešanu, gravēšanu un ekonomiski izmantot izejmateriālus.

Metāla apstrāde ar lāzeru var tikt veikta pēc vairākām metodēm atkarībā no darba gaitā izmantojamās gāzes, pārsvarā – slāpeklis un skābeklis. Metodes izvēle ir atkarīga no apstrādājamā metāliskā materiāla.

Lāzera – skābekļa

Par griezošo gāzi kalpo skābeklis, kas oksidē sakarsēto metālu. Savienojumi, kas izveidojas reakcijas procesā, no griezuma vietas tiek likvidēti ar šī paša skābekļa strūklu. Metode ir labi piemērota mazoglekļa tērauda griešanai. Metāla lokšņu griešanas ar lāzeru ātrums ir atkarīgs no tās biezuma – jo biezāks materiāls, jo zemāks spiediens un mazāks ātrums. Minimālais griezuma temps – 0,5 metri minūtē, ja maksimālais plātnes biezums ir 30 mm.

Skābekļa ar lāzera stara atbalstu

Biežāk tiek izmantota tērauda plātnēm ar biezām sieniņām, tai skaitā nerūsējošā tērauda izstrādājumu griešanai ar lāzeru. Lāzera stars uzkarsē virsējo kārtu līdz 1000°C, pēc kā tam tiek padota skābekļa strūkla. Pateicoties šai metodei, ir iespējams palielināt griezuma dziļumu līdz 100 mm, pie tam nogrieztās malas ir gludas un līdzenas.

Ar inerto gāzi

Ir piemērota materiāliem, ar kuriem strādājot, ir nepieciešams izvairīties no oksidēšanās reakcijas. Lieliski pielietojama alumīnija griešanai ar lāzeri, kā arī citu krāsaino metālu un sakausējumu griešanai. Kā gāze parasti tiek izmantots slāpeklis, ja tie ir titāna izstrādājumi – argons. Nerūsējošā tērauda griešanas ar lāzeru process noris labi, izmantojot inerto gāzi. Pasūtot steidzamu metāla griešanu ar lāzeru, būtu jāņem vērā, ka šīs metodes ātrums būs nedaudz lēnāks.

Pasūtījuma cena griešanai ar lāzeru ir tieši atkarīga no izejmateriālu veida, griezuma biezuma, darbu apjoma, formas sarežģītības, gravējuma esamības uz izstrādājuma, un tā tiek aprēķināta individuāli.

Ir radušies jautājumi un vēlies, lai mēs Jums atzvanām?
Atstājiet savu telefona numuru un mēs Jums atzvanīsim darba laikā: