Plazmas griešana metāla

Metālapstrādes jomā griešanas ar plazmu pakalpojumi ir iekarojuši popularitāti, pateicoties šīs metodes ekonomiskumam un ātrajai darbu veikšanai. Tehnoloģijas būtība ir šāda: tiek padots saspiests augstspiediena gaiss, elektrodi veido elektrisko loku, kurš, mijiedarbojoties ar gaisu, tiek pārveidots plazmā – jonizētā augstas temperatūras gāzē. Plazma izkausē izejmateriālu, un saspiestā gaisa plūsma izpūš to ārā no griezuma vietas. Tehnoloģija sniedz iespēju veikt lokšņu un šķiras metāla griešanu ar plazmu.

Metāla griešana ar plazmu mēdz būt divu veidu: virspusējā un sadalošā. Sadalošā caurgriež materiālu visā tā biezumā, tai pat laikā virspusējā tiek veikta asā leņķī pret metāla virsmu, kas nodrošina virsējo slāņu raupjošanu. Parasti tiek izmantota virsmas defektu – metinājuma šuvju, lējumu, plaisu – likvidēšanai.

Svarīgās griešanas ar plazmu priekšrocības

  • augsts materiāla ar nelielu un vidēju biezumu (līdz 60 mm) griešanas ātrums – vairāk nekā 2 metri minūtē;
  • universālums: ar plazmu iespējams griezt nerūsējošo tēraudu, krāsainos un melnos metālus un sakausējumus;
  • griezumu precizitāte un gludums – praktiski nav nepieciešama pēcapstrāde;
  • ekonomiskums un drošība – nav nepieciešams iegādāties un izmantot dārgas gāzveida vielas;
  • īss izdedzināšanas laiks;
  • iespēja izgriezt sarežģītu formu nestandarta sagataves.

Izmantojot šo metodi, jāņem vērā, ka, jo augstāka ir metāla siltumvadītspēja, jo mazāka biezuma loksni būs iespējams sagriezt, pretējā gadījumā šuve būs nelīdzena un materiāls sāks ātri kust. Tādā veidā alumīnija griešanai ar plazmu loksne būs jāizvēlas plānāka nekā, piemēram, tērauda apstrādei.

Metāla griešana ar plazmu, kuras cena veidojas, ņemot vērā griezuma izmēru, metāla plāksnes biezumu, nepieciešamo caurumu skaitu, ļauj iegūt labu griezumu kvalitāti, nepieļaujot izstrādājuma deformāciju.

Ir radušies jautājumi un vēlies, lai mēs Jums atzvanām?
Atstājiet savu telefona numuru un mēs Jums atzvanīsim darba laikā: